تنها نامه بدون «بسم الله» از امام راحل(ره)

پس از تسخیر لانه جاسوسى آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، «جیمى کارتر»، رئیس‌جمهورى آمریکا، احتمالًا با هماهنگى عوامل داخلى و به ویژه چند عضو کابینه دولت موقت «رمزى کلارک» و «ویلیام میلر» را براى دیدار با امام خمینى به ایران اعزام داشت.

 

به گزارش فارس، نمایندگان اعزامى در حالی که به ترکیه رسیده بودند و خود را براى سفر به ایران آماده مى‏کردند، این پیام حضرت امام صادر شد و آنان بدون نتیجه به آمریکا بازگشتند. پیام کوتاه و مختصر حضرت امام بلافاصله در جهان و رسانه‏هاى گروهى بین‌المللى بازتاب گسترده و کم نظیرى یافت. یادگار حضرت امام، آقاى سید احمد خمینى در این باره تصریح مى‏کنند: حضرت امام به محض اطلاع اعلامیه‏اى صادر فرمودند و درآن اطلاعیه هیأت آمریکایى را نپذیرفتند و به همه اعضاى شوراى انقلاب، هیأت دولت موقت و سایر مسئولین تذکر دادند که هیچ کس حق ملاقات با این هیأت آمریکایى را ندارد. نکته قابل توجه در این اعلامیه آن است که این تنها اعلامیه حضرت امام است که بدون «بسم اللَّه الرحمن الرحیم» است؛ همانند سوره برائت در قرآن کریم.

 

* زمان: 16 آبان 1358/16 ذى الحجه 1399

مکان: قم

 مخاطب: شوراى انقلاب اسلامى و مسئولان دولتى.

 

از قرار اطلاع نمایندگان ویژه کارتر در راه ایران هستند و تصمیم دارند به قم آمده و با اینجانب ملاقات نمایند. (2) لهذا لازم مى‏دانم متذکر شوم دولت آمریکا که با نگهدارى شاه، اعلام مخالفت آشکار با ایران را نموده است و از طرفى دیگر آن طور که گفته شده است سفارت آمریکا در ایران محل جاسوسى دشمنان ما علیه نهضت مقدس اسلامى است، لذا ملاقات با من به هیچ وجه براى نمایندگان ویژه ممکن نیست و علاوه بر این:

 

1- اعضاى شوراى انقلاب اسلامى به هیچ وجه نباید با آنان ملاقات نمایند.

 

2- هیچ یک از مقامات مسئول حق ملاقات با آنان را ندارند.

 

3- اگر چنانچه آمریکا، شاه مخلوع ـ این دشمن شماره یک ملت عزیز ما ـ را به ایران تحویل دهد و دست از جاسوسى بر ضد نهضت ما بردارد، راه مذاکره در موضوع بعضى از روابطى که به نفع ملت است باز مى‏باشد.

 

روح‌اللَّه الموسوى الخمینى

منبع : خبرگزاری تابناک

/ 0 نظر / 15 بازدید